Bani exprima cine a câștigat. Câți bani a câștigat, de fapt, Simona Halep în Suma este astronomică - IMPACT

Conținutul

în cazul în care pentru a face bani pentru week- end

Câți bani a luat Iga Swiatek după ce a câștigat turneul de la Roland Garros. Swiatek s-a ales cu un premiu fabulos după finala câștigată sâmbătă la Roland Garros, în valoare de 1,6 milioane de euro, în timp ce Kenin a plecat acasă cu bani exprima cine a câștigat cec de Iga Swiatek a câștigat la Roland Garros mai mult decât în întreaga carieră: 1,6 milioane de euro Iga Swiatek a reușit turneul vieții la Roland Garrosnu a pierdut niciun set din turul I până în finală, iar premiul este unul pe măsură!

Swiatek este mai bogată cu 1,6 milioane de euro, după ce nu i-a lăsat nicio șansă lui Kenin, în ultimul act. Cecul încasat de Iga valorează mai mult decât a strâns jucătoarea de când s-a apucat de tenis.

tranzacționare automată bitcoin reddit

Până la turneul parizian, Swiatek câștigase 1 milion de euro în întreaga carieră. Sportiva din Polonia are acum un cuvânt greu de spus în tenisul mondial, după ce a dezvăluit că în anii precedenți a trăit momente când s-a gândit la retragere.

Finala a durat o oră și 21 de minute, iar Swiatek s-a aflat în control aproape în permanență.

comerț nettrader

Kenin a revenit spectaculos în startul partidei, de la laînsă evoluția fantastică a polonezei a eclipsat-o apoi pe campioana de la Australian Open Dacă un prim act echilibrat, Iga a fost de neoprit în setul secund. Swiatek a avut viața mai ușoară pe final, și datorită faptului că Sofia Kenin s-a accidentat și s-a deplasat din ce în ce mai greu pe teren.

Iga Swiatek este cea mai tânără jucătoare care triumfă la Roland Garros în ultimii 23 de ani.